7 познати личности кои станаа популарни заради одредени делови од нивните тела!

14 мај, 2020
Moments from the 2019 Met Gala

Понекогаш и покрај трудот и талентот кој го поседуваат одредени славни личности, медиумите и јавноста го насочуваат вниманието кон одредени делови од нивните тела. Се чини дека во одредени случаи тоа е поинтересно од работата на ѕвездата. А во одредени случаи пак, физичките специфичности се единдствените квалитети кои ги поседува ѕвездата. И тие гордо се носат со тоа.

Еве некои славни личности кои се прославија со одредени физички карактеристики.

Усните на Кајли Џенер

Таа тврди дека не правела никаква корекција на нејзините усни никогаш!

Веѓите на Кара Делевињ

Специфични се, нема што!

Насмевката на Џулија Робертс

Една од најлудите Холивудски насмевки, кој би можел да ја заборави?

Задникот на Ким Кардашијан

Оваа старлета добивала комплименти, од “облеста позадина” до “многу ѓубре во багажникот”.

Стомачните мускули на Мајли Сајрус

Косата на Џаред Лето

Овој актер до сега ја имал секоја можна позната и непозната фризура за мажи. И секоја му стои одлично!

Бенката на Синди Крафорд