А БЕШЕ ТОЛКУ МНГОУ СРЕЌНА: Пејачката ја раскина свршувачката после два месеци

25 септември, 2020
116706315_1675130202669930_4816973767401883987_n

Многумина коментираат дека сè во нивната врска се случувало многу брзо

Низ американските медиуми се прошири веста дека пејачката Деми Ловато и нејзиниот сакан партнер, актерот Макс Енрих, ја раскинале свршувачката. Ја информираше јавноста за нејзината среќа што конечно најде љубов пред шест месеци, а четири месеци подоцна објави дека се вери. Како што истакна во неколку наврати, никогаш не била посреќна. Оваа вест навистина шокираше многумина, со оглед на тоа што сите беа сигурни дека Макс е вистинскиот за неа. Како што пишува „People“, тоа веќе не е случај.

„Тоа беше тешка одлука, но Деми и Макс решија да се разделат и двајцата да се посветат на својата кариера. Тие сè уште се почитуваат и сакаат и ќе ги паметат овие шест месеци засекогаш“, изјави анонимен извор за споменатите медиуми. Иако парот сè уште не ја коментирал веста, Деми на својот Инстаграм објави кратко видео во кое носи маица со натпис: „Dogs over people“, што би значело дека попрво ќе избере кучиња отколку луѓе. Тоа може да биде првата скриена порака. Она што многумина го забележаа, оваа вест доаѓа наскоро откако одекна низ целиот свет дека Макс Деми ја изневерува својата поранешна девојка Селена Гомез.

„Таа е исклучително талентирана девојка и јас сум за заубен во неа од 2010 година. Таа донира во добротворни цели, активист е и има големо срце. Го сака Исус. Го сака Бога. Таа е исто како ангел и ја сакам, но згора на тоа, јас ја почитувам музички и сакам да правам музика со неа “, изјави неодамна Макс, предизвикувајќи лавина коментари.

Инаку, Деми и Макс ја потврдија својата врска пред шест месеци, по повеќемесечни шпекулации. Иако изгледаа искрено вљубени, се чини дека некаде тргнало нешто наопаку. Без разлика дали станува збор за прељуба или само се заситиле еден со друг, се чини дека никогаш нема да дознаеме. „Тешко е да им се опише на луѓето кои не го почувствувале тоа. Никогаш не сум се чувствувала толку безусловно сакано, со сите недостатоци. Никогаш не ме притискаш да бидам ништо друго освен она што веќе сум. Заради тебе, сакам да бидам најдобрата верзија на себе. Те сакам повеќе отколку што зборовите можат да опишат и возбудена сум што основам семејство и живот со тебе. Те сакам ’, му рече еднаш Деми на својот вереник.