Адел повторно е на удар на критиките! Таа наводно потрошила 5 милиони долари на овие пластични операции!

3 ноември, 2020
адел

Кога Адел неодамна се појави на сцената како водителка на култното шоу ‘Saturday Night Live’, сите беа воодушевени од нејзиниот волшебен изглед. Дури и во воведниот монолог, таа се пошегува на сметка на своето страшно слабеење, за кое толку многу се зборува. ‘Знам дека изгледам многу поразлично, откако последен пат ме видовте. Но, всушност, поради сите ограничувања во врска со КОВИД и забраните за патување, морав да патувам лесно и да земам само половина со мене, и ова е половина што ја избрав “, рече таа.

Но, фигурата на пејачката, која од ден на ден се намалува, не прави ниту една разлика во нејзиниот изглед. Нејзиното лице исто така изгледа не само потенко, туку и многу порафинирано, а изворите на таблоидот Нова идеја претпоставуваат дека во нејзиниот нов гламурозен изглед биле вложени околу 5 милиони долари! „Изгледа одлично, но можно е овој нов изглед да не е резултат само на слабеење“, објасни пластичниот хирург каде што славните сакаат да одат кај Др. Дејв Е.Дејвид додаде: ‘Можно е да го стеснила носот и да користела ботокс во пределот околу очите и вилицата’.

Други пластични хирурзи веруваат дека кожата на Адел ја изгубила еластичноста по слабеењето, па затоа и отстранила дел од кожата на лицето. Дејв верува дека пејачката не морала да прави пластична хирургија, туку повеќе се придржувала на процедури како што е третманот против целулит во ВелаШајп, нега на лицето со сопствени матични клетки и употреба на ласери на стрии.

View this post on Instagram

Adele rejects £40m worth of diet endorsement deals following epic weight loss : Adele has reportedly turned down £40 million worth of diet endorsement deals following her epic seven stone weight loss. : The Someone Like You hitmaker, 32, has apparently been flooded with offers from TV networks, brand and marketing firms who were hoping to cashing in from her incredible body transformation. : But according to The Sun, the star has rejected them all amid claims she doesn't want to be a 'Kardashian clone' by earning a quick buck through deals and instead wants to focus on her new album. : A source said: 'Adele has flatly refused several multi-million pound deals, including diet plans, food companies, vegetarian lifestyle packages, cookbooks, exercise videos and even catwalk modelling.' : They added of the beauty, who is reportedly worth £150 million: 'Firms have pitched the Oscar-winner deals galore, but she wants to shy away from being a Kardashian clone by earning loads from a side hustle.' : #Adele is said to have lost a staggering seven stone due to a 1,000 calorie a day diet and upping her exercise, and she showed off her dramatic transformation on her 32nd birthday

A post shared by Ellez Sandas (@ellezsandasblog) on

„Таа проба и маски од бел кавијар, дијаманти и рубини за замрзнување на лице и маснотии и ги крена веѓи“, велат некои, а освен што потрошила илјадници долари на секој од овие третмани, Адел има и свој личен стилист, шминкер, фризер. готвач, нутриционист, дерматолог и личен тренер. Покрај тоа, таа троши 5000 долари месечно на часови по јога и членство во приватна теретана.

‘Адел вежбаше многу во теретана. И за малку ќе ја убиеше кога требаше да се откаже од омилениот црн чај со два шеќери, но успеа во тоа. Се чувствува одлично и има толку многу енергија. Дури и Анџело, нејзиниот 8-годишен син, не може да ја следи овие денови “, изјави друг извор за Нова идеја.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi