АДЕЛ „РАСТУРИ“: Се шегуваше на своја сметка, пееше и глумеше, но најголемо внимание привлече- нејзината „WOW“ фигура

25 октомври, 2020
115061765_screenshot2020-10-25at05.29.51

Пејачката направи спектакл во мега популарното шоу, во кое се појави по долги 12 години

Од кога ги изгуби вишокот килограми, пејачката Адел (32) прави спектакл со секое појавување. Така синоќа, кога се појави во шоуто „Saturday Night Live“, сите погледи беа свртени кон неа. Неодамна, витката Британка ја испроба својата водителска улога.

Програмата беше исклучително интересна бидејќи Адел маестрално се пошегува со слабеењето. Пееше, ја водеше емисијата, но и глумеше пти што не можеше да се воздржии од смеа.

“Знам дека изгледам навистина, многу поразлично од последниот пат кога ме видовте, но да ви кажам право, поради сите овие ограничувања на Ковид, морав да патувам лесно и ми беше дозволено да земам само една половина од себе. Па, ја избрав оваа половина”, се пошегува пејачката штом стапна на сцената.

Таа додаде дека се плаши истовремено да пее и да ја води емисијата. „Подобро би ставила крилја, би си ставила чаша вино… или шест чаши… И да гледам што ќе се случи“, рече таа, а потоа пееше за време на еден од скечовите.

Таа ги отпеа своите најголеми хитови

Кога дојде на ред шоуто „The Bachelor“ или по наше „Господин Совршен“, поп-sвездата се преправаше дека влегува како кандидат во потрага по љубов.

„Тука сум затоа што имав многу разочарувања во мојот живот – најпрво на 19, потоа на 21, а потоа, најпознато од сите, на 25 години“, рече пејачката, алудирајќи на насловите на нејзините први три албуми. И додека трпеше безброј одбивања во сценариото за „The Bachelor“, таа ќе го прекинеше снимањето со некоја од нејзините песни.

Така ги отпеа „Rolling In The Deep“, „Hello“ и „Set Fire To The Rain“, што ужасно ги иритираше нејзините „потенцијални партнери“. На крајот од скчеот, таа се оддалечи пеејќи „Someone Like You“ и викајќи: „Гледај ме следната недела на„ Островот на љубовта “!

Сè уште ништо од новиот албум

Поминаа пет години откако Адел го објави албумот последен пат и три откако последен пат се појави на американската телевизија – на Греми наградите во 2017 година таа напиша дека сака нејзиниот изглед сега да биде „независен момент“.

Во својот воведен монолог, Адел рече дека е „апсолутно воодушевена“ што е дел од шоу што „ја прекина нејзината кариера во Америка пред 12 години“. „Гледате, јас бев музички гостин уште во 2008 година, кога Сара Пејлин влезе во трката со Тина Феј, па очигледно неколку милиони луѓе беа подготвени да ја гледаат. И добро, останатото е историја сега “, рече пејачката.

Таа епизода беше најдобро оценето издание на SNL во последните 14 години, а настапите на Адел во филмовите „Chasing Pavements“ и „Cold Shoulder“ ја направија ѕвезда преку ноќ. Ден по нејзиниот настап, нејзиниот деби албум „19“ се најде на првото место на топ листите на iTunes, додека „Chasing Pavements“ се искачи на Billboard топ листите од 46-то на 11-то место.

Мрази гостувања во живо затоа што многу пцуе

Како и со нејзиното прво појавување, ова шоу се случи само неколку недели пред претседателските избори во САД. Адел рече дека „не знае ништо за американската политика, но јас само ќе го кажам ова:„ Сара Пејлин, душо, ти благодарам за сè “.

„Јас секогаш сум многу нервозна на ТВ во живо, но вечерва особено затоа што многу пцујам. И бидејќи сум британка, ги прескокнувам сите тие подли пцовки и одам директно на најлошите “, продолжи Адел со своите генијални шеги.

Во другите скици за време на 90-минутното шоу, пејачката играше дух во прогонуван замок и Англичанка која е тајно опседната со боенки. Таа исто така беше разведена на средна возраст, која наидуваше на расистички стереотипи.

Адел го посвети саботното шоу на работниците кои се на првите борбени редови против пандемијата „Ковида-19“, од кои некои беа поканети и на социјално далечната публика во Њу Јорк.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum