Ако ја изневери, свршеникот на Џеј Ло ќе мора да ѝ плати 250 милиони долари

11 ноември, 2020
profimedia-0491230858

„Клаузула за неверство“

На почетокот на годината, Светот едвај чекаше да ја види една од најочекуваните свадби во годината – онаа на пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот свршеник Алекс Родригез. Но, пандемијата на коронавирусот ги расипа нивните планови, па свадбата беше откажана. Сепак, како што еднаш рече 51-годишничката, тоа дефинитивно ќе се случи, а Џенифер веќе подготви предбрачен договор, што на нејзиниот иден сопруг воопшто не му се допаѓа, пишува Woman’s Day.

View this post on Instagram

Class of 2020!!! I know this has been an incredibly difficult and strange time for all of you. Your educational journey came to an unexpected and abrupt halt. The tradition of wearing your cap and gown at a ceremony and celebrating your hard-earned achievement with your peers has been stripped away. . I understand your frustration, but this will only make you stronger. This is just the beginning of an amazing lifelong journey for you. In this most memorable of years, this graduating class will emerge and make its impact. This is your chance to be the positive force that 2020 needs. You all can make the world a better place. . Jen and I are so proud of you all and we wanted to congratulate you on your spectacular accomplishment. Join us tonight at 7 pm ET for a special message on channel PIX 11 in New York or live streaming on TikTok, Twitter and YouTube!! 👏🏼🎓🙌🏼❤️

A post shared by Alex Rodriguez (@arod) on

Имено, според гореспоменатиот таблоид, една од причините што ја ставија венчавката во мирување е обемниот предбрачен договор. Сепак, тој е причина за нови, големи падови во врска со латино дивата и шест години помладиот поранешен бејзбол играч. Покрај тоа, Џенифер е подготвена да го напушти Алекс ако ѝ се спротивстави.

„Предбрачниот договор ги однесе многу далеку и тие постојано се расправаат. Џенифер е подготвена да го нарече Алекс актер и да го остави ако одбие да потпише“, откри извор близок до славната двојка. „Проблемот е во тоа што и двајцата се навикнати да бидат со помалку познати и богати луѓе и очекуваат другата страна едноставно да се согласи на сите нивни барања“, додава изворот.

‘Џенифер го тера Алекс да потпише„ клаузула за неверство “. Во тој случај, ако ја изневери, ќе мора да плати неверојатни 250 милиони долари! Неговите адвокати инсистираат тој да се бори. Затоа односите во нивниот дом не се најдобри “, заклучува изворот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi