Актерката која ослабе драстично откри ШТО беше клучно!

17 ноември, 2020
суд

Актерката Ребел Вилсон за луѓето откри во што е тајната на нејзиното големо слабеење.

40-годишната Ребел ослабе 20 килограми откако, како што вели, донела одлука да го смени својот животен стил. Таа ја нарекува 2020 година година на здравје.

Преминувањето кон високо протеинска диета имало големо влијание врз нејзиното драстично слабеење, открила таа за „Пипл“.

„Претходно, веројатно би јадела околу 3.000 калории на ден, а бидејќи тоа беа претежно јаглехидрати, сепак ќе бев гладна“, открива таа. “Затоа се префрлив на диета со висока содржина на протеини, што беше предизвик за мене затоа што инаку не јадев премногу месо. Сега јадам риба, лосос, пилешки гради …”, вели таа.

„Не сите недели можат да бидат„ здрави “за вас, неколку недели можете само да отпишете и ништо не можете да направите за тоа“, признава таа.

“Се обидувам да постигнам рамнотежа, целокупна здрава рамнотежа. Ништо не е забрането. Понекогаш ќе одам да земам плескавица и помфрит, ќе јадам и ќе се чувствувам добро”, вели таа, додавајќи дека карантинот и помогнал да се фокусира повеќе на себе. „Навистина го доживеав тоа како време да се одморам навистина од стресот затоа што најголемиот дел од мојот стрес е поврзан со работата“, вели тааа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi