Актерката проговори по приказните дека ја напуштила серијата поради проблематични секс сцени

4 ноември, 2020
942af390-4ee3-4677-84ee-fce5f8319024

Рут Вилсон, sвездата од серијата „Афера“ позната по сексуални сцени, изјави дека на сетот имало моменти кога „работите не изгледале како што треба“, но таа „успеала да се заштити“.

Нејзините изјави дојдоа по обвинувањата во медиумите дека 38-годишната девојка, која го освои Златниот глобус за улогата на Алисон Локхарт, одеднаш ја напушти серијата поради количината на сексуални сцени за кои не беше соодветно платена. Покрај тоа, на сетот наводно владеела токсична атмосфера, сите стандарди за снимање сексуални сцени биле игнорирани, а актерката била принудена да снима голи сцени. Една од авторите на серијата, Сара Трем ги негираше обвинувањата.

Во интервју за магазинот „Stylist“, Рут призна дека сè уште не одлучила што да каже за наглото напуштање на „Афера“. Таа додаде дека за неа е важно луѓето да знаат дека таа се погрижила за себе и се заштитила.

“Причината поради која не зборував за „Афера“ е тоа што не одлучив што да кажам. Има многу бучава и гнев околу таа тема и мислам дека имам моќ да одлучам како ќе зборувам за мојот живот и за моите искуства. Важно е да кажам дека зборував. Дека имав глас. Дека се залагав за себе. Имаше ситуации во пре „Афера“ кога не се чувствував добро, ги решив и успеав да се заштитам”, рече таа.

„Беше пред движењето #MeToo и пред Харви Вајнстин, но моите инстинкти беа јасни и силни, чувствував дека тоа што се случува е погрешно и не се чувствувам безбедно“, додаде таа.

Во декември 2019 година, Трим јавно се бранеше од обвинувањата дека создала непријатна работна атмосфера на сетот што предизвика Вилсон да го напушти снимањето. Таа призна дека не се согласува со актерката која одеднаш објави дека ја напушта серијата иако е главниот лик.

Се шпекулираше дека проблемот се должи на шокантно агресивна сцена во која нејзиниот лик беше принуден да има секс покрај дрво во јога одморалиште. Вилсон истакна дека сцената изгледа премногу силувачки.

Покрај тоа, честопати на сетот се поставуваше прашањето зошто актерките треба често да бидат голи, додека актерите не треба. Исто така, на снимањата секс сцени, имаше луѓе кои воопшто не требаше да бидат таму, а беа поставени и монитори каде што можеше да се гледа сè.

Вилсон призна дека знаела дека заговорот на серијата ќе бара нејзино отстранување, но беше изненадена колку често мораше да биде гола и каква е природата на разголените сцени. Кога се пожали на тоа, беше прогласена за „тешка за соработка“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi