Актерката за прв пат се појави во јавноста после семејната трагедија

21 мај, 2020
Screenshot_2020-05-21 Prvi put u javnosti nakon tragedije koja ju je zadesila, svugdje je prati njezina djevojka

Амбер Херд ги сподели сите детали во врска со смртта на нејзината мајка и за прв пат се појави во јавност. Пред две недели таа во трогателна порака ги информира своите фанови дека нејзината мајка починала, а папараците успеале да ја уловат додека била во шопинг, во придружба на својата девојка Бианка Бути.

„Срцето ми е скршено и сум очајна поради загувата на мајка ми Пејџ Херд. Прерано не напушти оставајќи не со сеќавањата за нејзината убана и нежна душа“.

Инаку актерката минатата година беше во центарот на вниманието на јавноста поради нејзиниот турбулентен однос со актерот Џони Деп со кој бепе во брак, а се уште се седат поради бројните расправии меѓу кои имаше и тужби за насилство.