14 август, 2020

Актерот Џим Кери беше во врска со актерката Рене Зелвеж пред две децении, а сега тој призна дека на некој начин тој сè уште не ја преболел.

Имено, актерот посочи дека Рене е „навистина посебна за него“, за време на интервју за странски медиуми, откако во сатирична биографија откри повеќе детали за нивната врска.

„Точно е дека Рене беше посебна за мене, многу посебна. Дури и денес, мислам дека е многу драга “, призна тој.

View this post on Instagram

Our queen 😍

A post shared by Renee Kathleen Zellweger (@renee__zellweger) on

Патем, колку му е важна, тој откри и во својата биографија „Мемоари и дезинформации“, каде отворено зборува за нивната врска и колку таа му е се уште драга.

Потсетуваме, Џим и Рене беа заедно една година откако се запознаа додека го снимаа филмот „Јас, јас и Ирина“. Сепак, тие се разведоа во 2000 година.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Актерот Џим Кери по две децении призна дека се уште ја сака поранешната девојка
Горе