Александра покажала како изгледа внатрешноста на торбата на кенгурот, видеото многу луѓе истрауматизира

12 мај, 2020
naslovna

Ова не сте го очекувале,нели?

Постојат многу работи од животинскиот свет за кои пошироката јавност не знае скоро ништо, така што луѓето честопати се изненадени кога учат нешто ново.

Повеќето луѓе веројатно не размислувале за тоа како изгледа торбата на кенгур, а оние што правеле, веројатно мислеле дека изгледа како крзно од џеб за крзно за бебе.

Сепак, тие не беа во право, јавува Индипендент.

Александра Калин, која се опишува себеси како аматерско животно на TikTok, покажа како изгледа торбата одвнатре, а многумина беа шокирани кога го видоа видеото.

Видеото стана вирално и го погледнаа повеќе од 11,8 милиони луѓе само на Твитер, но исто така вознемири многумина.

Сега ќе ги погледнете кенгурите поинаку, зарем не?