Алесандра Амброзио без градник прошета низ Малибу, додека сите погледи беа вперени во неа!

27 јуни, 2020
alessandra-ambrosio1

Алесандра Амброзио шеташе низ Малибу без градник, игнорирајќи ги сите кои зјапаа во нејзината облека.
39-годишната манекенка немаше градник, но не обрна внимание на љубопитните погледи. Го покри лицето со маска во еден момент затоа што мерките на претпазливост повторно се затегнати во Калифорнија, поради Коронавирусот.


Поранешниот ангел на Викторија Сикрет ја “крена температурата” за време карантинот со нејзините фотографии во костуми за капење со нејзиниот потпис. Таа ја снимаше кампањата на Малдиви пред пандемијата и го искористи времето дома да го промовира својот бренд.


Алесандра изолацијата ја помина со своите деца и момчето Никол Оди. Таа ја има 11-годишната Ања и 8-годишниот Ноа Амброзио, со својот поранешен свршеник Џејми Мазур, а веќе две години е во љубовна врска со основачот на модниот бренд Алануи.