Алесандра Амброзио го донесе летниот хит кој ќе им се допадне на жените ширум светот

14 јуни, 2020
јхбмнбмн

Познатиот модел Алесандра Амброзио важи за дама која многу се грижи за „модниот израз“, а светските дизајнери често ја фалат кога избира гардероба.

Ова лето, белата боја сигурно ќе биде „хит“, како и памучните и ленените материјали. Лежерниот „бохо“ стил остават впечаток на софистицираност и рафиниран вкус.