Американскиот амбасадор одушевен од Џоковиќ, но не е единствен!

30 мај, 2020
Annotation 2020-05-30 183229

Тенисерот Новак Џоковиќ во текот на вчерашниот ден бил во посета на Министерството за надворешни работи на Србија по повод Денот на српската дипломатија.

На овој настан тој бил опкружен со политичари од Србија но и од други земји кои присуствувале на церемонијата, а по завршувањето на истата американскиот амбасадор во Србија Ентони Годфри објавил заедничка фотографија со Новак под која напишал:

  • Утрово имав чест да присуствувам на приемот по повод Денот на српската дипломатија на која министерот Дачиќ му врачи награда на Новак Џоковиќ. Откако ја споделив фотографијата со својот тим дознавме дека имаме вистински фан во амбасадата.

Тој фан бил извесен Брендон кој преку Twitter профилот на амбасадорот Годфри му се обратил на Новак.

  • Добар ден господине Џоковиќ Ноле. Се викам Брендон и сум од Сан Диего, можеби најдобриот град на целиот свет. Кога бев млад, бев шампион во тенис, а вие сте мој идол. Вие сте најдобриот тенисер на светот, а тоа е општо познат факт. Сега сум американски дипломат и работам и живеам тука во Белград и мислам дека е време да играме тенис заедно. Во резиденцијата на амбасадорот имаме тениски терен. Имам рекет, тениски топчиња. Спремен сум да играм против вас било каде, било кога. Ви благодарам многу.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi