АНА ИВАНОВИЌ Е ВИСТИНСКА МАЧКА: Тенисерката во вртоглаво високи потпетици и леопард дезен! (ФОТО)

21 септември, 2020
ана наслов

Навикнати да ја гледаат во спортски комбинации, фановите се воодушевени кога Ана се облекува елегантно!

Ана Ивановиќ ја гледаме скоро секој ден во спортски, едноставни комбинации, особено кога излегува надвор да си игра со децата.

Тенисерка ретко се облекува елегантно – ова обично е кога присуствува на јавен настан, оди на вечера или има пригода за која е потребен „кодекс на облекување“. И затоа овој пат беше средена без посебна прилика и предизвика големо внимание. Сопругата на Бастијан Швајнштајгер носеше леопардско здолниште, црна блуза и вртоглаво високи потпетици.

“Обидете се секогаш да ги броите благословите. Животот е краток. Обидете се да бидете горди на себе. Среќна недела”, напиша таа во описот на сликата и за само неколку минути собра над 20.000 лајкови.

Очигледно е: следбениците ја сакаат Ана во секси изданија.