Анџелина Џоли му забранила на Бред Пит да ги запознае нивните деца со негова пријателка

21 мај, 2020
profimedia-0478072133-830x0

Актерката Анџелина Џоли (44) има одредени правила и забрани кои ги наметнува на своите деца и на поранешниот сопруг Бред Пит (56). Таа уште додека беа во брак му забрануваше на Бред да снима љубовни сцени со други актерки. Но тоа не е се. Во бракот Бред не смеел да има пријателки освен ако Џоли не даде одобрение за тоа, а иако сега се разведени таа не попушта забраните. Бред сега може да се гледа со кого сака но актерката сега ги користи малолетните деца за да ги спроведува овие забрани.

Пред некое време се пишувало дека за време на изолацијата еден од најпознатите холивудски актери е во друштво на актерката Алиа Шоукет (31), која се прослави преку улогата во серијата „Arrested Development“. Брет наводно ја запознал со својата ќерка Шајло (13), а откако Џоли дозанала за ова решила да превземе нови мерки.

Овој пат таа барала од своите деца да се држат подалику од „пријтелките“ на нивниот татко, а особено ако се верува на шпекулациите дека Шајло последните неколку недели посебно се спријателила со поранешната сопуга на нејзиниот татко, Џенифер Анисто. Може да се претпостави од каде овие реакции на Џоли која важи и самата за личност која нема многу пријателки.

Шајло според медиумите поголем дел од карантинот го поминала во домот на Бред како се спријателила со Анистон и станале блиски, а Анистот дури и обезбедила и улога на Шајло во еден проект во кој и таа самата учествувал.

Каква ќе биде реакцијата на Анџелина ќе видиме во иднина.