АНТАРКТИК ја крие НАЈГОЛЕМАТА ТАЈНА на светот: АТЛАНТИДА е под мраз?

1 ноември, 2020
2

Секоја нација има легенда за Големиот потоп со мали разлики, основата на приказната е иста. Според некои истражувачи, се крие многу поголема приказна зад овој мит.

Потопот, без оглед кога точно се случи, ги однесе цивилизациите што постоеле во тоа време. Се претпоставува дека најголемата жртва била Атлантида.

Дали археолозите ја бараат на погрешно место цело време – во Медитеранот и Атлантикот? Друго прашање е дали Антарктикот отсекогаш бил ненаселен? Имено, пред леденото доба и климатските промени што се случија во далечното минато и кои ги „убија“ диносаурусите, Антарктикот не бил покриен со мраз.

Цивилизацијата цветаше на Антарктикот пред 30 000 години – вели Мајкл Сала, основач на Егзополитичкиот институт.

Оваа цивилизација дојде од вселената. Тој тврди дека Атлантида се наоѓала на Антарктикот и дека сè уште е таму!

Имаме податоци и докази дека Атлантида, создадена од цивилизација од вселената, била на Антарктикот и се уште е таму и денес – тврди Сала.

Според него, кога цивилизација се повлече од Земјата, Атлантида беше погребана во длабочините на Антарктикот. Сè уште е под длабок мраз и снег. Во моментот кога Атлантида нурна под мразот – Големиот потоп се случи на Земјата!

Сала е убеден дека под Антарктикот се наоѓа база од интелигентни суштества од вселената. Значи, тие ја основаа Атлантида, и денес таму ја користат како центар.

Се верува дека на Антарктикот има многу повеќе отколку што ни е познато, бидејќи постојат докази дека се пронајдени траги на вселенската цивилизација – вели Вилијам Хенри, писател и митолог

Имено, Јужниот пол е идеално место за база на НЛО. Антарктикот е најизолираното место во светот и единствениот ненаселен континент.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi