Ариана е најпребарувана жена на светот: Преживеа терористички напад, беше обвинета за смртта на поранешниот дечко!

20 ноември, 2020
ари

Таа е млада и привлечна, и покрај тоа, има слава, талент, пари и ‘армија’ обожаватели. Во очите на јавноста се чини дека таа има сè што сака. Но, пејачката Аријана Гранде (26) претрпе многу трагедии во нејзиниот живот.

Пред две години Ариана беше скршена откако нејзиното поранешно момче Мек Милер почина на 26-годишна возраст. Резултатите од обдукцијата покажаа дека тој случајно се предозирал со комбинација на алкохол, кокаин и фентанил. Ариана и Мек беа во врска веќе две години, а откако почина, кружеа гласини дека Ариана е виновна за неговата смрт.

Јас не сум дадилка или мајка и ниту една жена не треба да се чувствува така во нејзината врска. Се грижев за него и се молев за неговото здравје со години, и секогаш ќе се залагам, но обвинувањето на жената за фактот дека мажот не може да се грижи за себе е голем проблем – рече Гранде за времето по неговата смрт.

По трагичната смрт на Милер, Ариана се најде во прегратките на друг човек. Таа беше во врска со комичарот Пит Дејвидсон (27), со кого подоцна се вери. Но, дури и оваа врска не преживеа. Во интервјуата, таа истакна дека не е сè најдобро, и на крајот владееја расправии и прекини. Во чест на нејзиниот бурен љубовен живот, Ариана ја посвети песната ‘Благодарам, следен’. Пеењето беше еден вид бегство од проблемите, кои таа ги имаше многу.

Додека Ариана беше на сцена, фрлена беше бомба. Тогаш животот го загубија 22 лица. Пејачката подоцна се сретна со секое од семејствата кои ги загубија своите најблиски, што дополнително ја вознемири. Таа се чувствуваше беспомошна и сите трагедии ескалираа во форма на напади на вознемиреност. Гранде подоцна се бореше и со депресија.

Таа е препознатлива по изгледот на куклата, благодарение на нејзината долга коса врзана во висока опашка. Но, во една прилика призна дека имала перика. Нејзината природна коса достигнува до увото, а опашката е вештачка. Таа е несигурна за својот изглед затоа што се бореше со акни и смета дека слабее и не може да се здебели. Таа дури и не крие како еден ден би сакала да оди на пластична операција.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris