АВА КАРАБАТИЌ ѝ СЕ ЗАКАНУВА НА ИВА ГРГУРИЌ ДЕКА ЌЕ ОБЈАВИ П*РНО СНИМКА СО СРПСКИОТ ПОЛИТИЧАР! Почнува сериозна војна во Задруга!

4 септември, 2020
666971_ava-karabatic-news1-damir-dervisagic_ls

Ава собра бројни информации за победничката во третата сезона, Ива Гргуриќ

Хрватската старлета Ава Карабатиќ крена голема медиумска прашина шпекулирајќи дека ќе учествува во новата сезона на најгледаното реално шоу „Задруга“, а судејќи според тоа што се подготвува да влезе, доколку потпише договор, публиката ќе се соочи со бројни скандали. Како што дознава реалноста, Ава собрала бројни информации за победничката во третата сезона, Ива Гргуриќ, и доколку и двете се во „Имагинариумот“, ќе ја уценува со доказите што ги има за неа.

Нетрпеливоста меѓу Ава и Ива не е јавна, но во нивните кругови се вели дека Ива кажувала лаги за Ава, а Ава не толерира лаги. Затоа таа одлучи да се распраша за поранешниот член на задруга и да собере оружје за борбата во „Задруга 4“.

Ава никогаш не ја коментираше Ива, а знаете, се зборуваше многу за Ива. Неодамна слушна дека Ива ја озборувала со нејзините пријатели, што ја полудело Ава. Таа рече дека сега малку ќе се забавува со неа. Како што слушнала, Ива планира да влезе во „Задруга 4“ и да земе повеќе пари, но овој пат, како што вели Ава, нема да и биде омилена на публиката затоа што ќе ја разоткрие – наведува извор близок до Карабатиќ.

Ава и се довери на пријателка дека собрала шокантни докази за аферата на Ива со српски политичар.

– Никогаш немаше да ја допре Ива ако таа не ја чепкаше, но бидејќи го сакаше ѓаволот, ќе го добие тоа. Ава не останува должна, особено кога станува збор за лаги. Од пријатели кои се движат во моќни кругови, дознала дека Ива имала афера со оженет политичар од Србија и дека има фотографии од нивниот блуд и разврат. Таа рече: “Добив докази, имам порно фотографии од Ива со еден политичар. Ако продолжи да зборува глупости за мене и ако се обиде да ме нападне јавно, ќе им дадам се на весниците” – наведува изворот на ријалити шоуто.

Тој е политичар од опозициска партија и, како што откри, тој е многу богат и влијателен.

– Лицето со кое беше Ива е многу опасно. Ако протече тоа, не знам што ќе се случи со неа. Таа не е личност со која некој би се дружел, дури и ако станува збор за репутација … Не ѝ се пишува добро. Ива многу добро знае дека нема шеги со него, а доколку фотографиите протечат во јавноста, таа ќе биде виновна – објаснува изворот.

Како што дознаваме понатаму, Ива слушнала дека Ава ѝ подготвува нешто, па сега преку заеднички пријатели ја моли да не ја задева.

Ива е силна на зборови и знае како да глуми жртва, но тоа не поминува кај Ава. Само што слушна дека Ава копа информации за неа, ја испушти топката и почна да им кажува на пријателите на Ава колку ја почитува и цени и дека не кажа ништо грдо за неа. Таа молеше, кукавица, да не ја допира Ава, но дури и овие луѓе велат дека таа е тежок трик, ќе стори сé за да излезе надвор. Ако и двајцата навистина влезат во реалноста, тоа ќе биде сè, ќе видите – заклучува изворот на Реалноста.

Се обидовме да стапиме во контакт со Ава за да откриеме за кој политичар станува збор и дали навистина има такви фотографии, но до заклучокот на ова издание, таа не одговараше на нашите повици и пораки. Ива исто така беше недостапна за коментар – пишува Република