„Аврил е мртва, Пипа имаше вештачки задник, а Џенифер Лоренс се преправаше дека паѓа“

26 октомври, 2020
avril

Можеме да му се заблагодариме на Интернет за промовирање на некои од најбизарните теории на заговор за познати личности. Скоро секоја славна личност била изложена на лажни гласини, но некои од нив едноставно го боцкаат окото со својата бизарност.

Бијонсе
Кога таткото на Бјонсе беше гостин во една радио емисија, изјави дека неговата ќерка е стара колку Пинк и Ашер, сите беа шокирани.

Имено, тоа би значело дека популарната дива има 41 година, а не 39 години. Не знаеме дали тато Ноулс заборави во која година се роди неговата ќерка или не знаеше колку години имаат другите двајца пејачи, но неговиот гаф ја натера заедничката мрежа да преиспита сè што знаеја досега за пејачот.

SUPER BOWL XLVII - By Lionel Hahn

Бидејќи Бијонсе е една од најпознатите и најзначајните жени во светот во последните неколку години, има повеќе од доволно теории на заговор за неа, пишува Индипендент.

Една од лажните теории што долго време беше во центарот на вниманието се однесува на нејзината бременост. Имено, по телевизиското појавување на кое, додека седеше, наводно малку и падна стомакот, многумина зборуваа за лажна бременост.

Џенифер Лоренс
Ѕвездата на „Гладната игра“ беше обвинета дека извршила втор пад на црвениот тепих пред Оскарите во 2014 година, бидејќи истото, на истото место, и се случило една година порано, правејќи ја на многумина драга.

Аврил Лавињ
Пејачката која се прослави со песната ‘Sk8er Boi’ преживеа една од најбизарните теории на заговор што кружат низ интернет-форумите: дека е мртва.

Блогот „Аврил е мртва“ тврди дека младата sвезда починала непосредно по објавувањето на нивниот деби албум „Let Go“ и дека на нејзино место е поставена актерката Мелиса Вандела.

Доказ за ова тврдење беше исчезнувањето на некои неправилности на нејзиното лице и тело, кои постоеја на фотографиите пред објавувањето на албумот, и исчезнаа откако беше објавен.

Сепак, на врвот на блогот стоеше предупредување дека е создаден за да се посочи дека теориите на заговор можат да работат многу убедливо. Сепак, тоа не го спречи да стане многу популарен на краток рок.

Пипа Мидлтон
Не само што сестрата на војвотката од Кембриџ мораше да се справи со бескрајни несоодветни коментари за нејзината улога во медиумите (затоа што таа беше главната starвезда на церемонијата) откако беше деверуша на венчавката на нејзината сестра, туку Пипа (37) тогаш беше обвинета и за на венчавката таа носеше „вештачки задник“ за да изгледа попривлечно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum