Баба убива досада во карантин со модна ревија: Погледнете го ова одлично шоу!

12 мај, 2020
Naslovna

Бабата Бети Мекдоналд (91) од Џорџија во Америка реши да ја претвори досадата во самоизолација поради пандемијата на вирусот корона во нејзина корист, и да направи забава да се памети.  

Бидејќи таа е во групата на ризик за добивање COVID-19 не и е дозволено да излегува надвор, што влијаеше на нејзиното расположение, пишува Yahoo.  

“Соседот Бети е навикната да се дружи. Таа отсекогаш била дама. Таа често оди во црква и се дружи во центарот за стари лица. Таа сака да биде уредна и секогаш средена, а оваа ситуација ја фрла во очај”, вели нејзиниот сосед Ким Тејлор. Додава дека и советуваледа организира модна ревија во дворот, кога веќе не може да излезе и да се облекува.

„Веднаш ми се допадна идејата и ги извлеков моите најдобри носии, фустани и капи“, вели Бети и нејзиниот сосед реши да сподели сè на YouTube.  

Модните ревии беа оддавање почит на нејзиниот сопруг Џон Хенри Мекдоналд, кој почина во 2007 година, откако служеше во американските воздухопловни сили 20 години. Тие беа во брак 58 години. „Тој секогаш сакал да се подготви за одење во театарски и танцувачки клубови, а тоа е дел од него“, вели неговата баба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi