Бакнеж со Никол Кидман, секси сцени со 35 години постарата колешка: Зошто целиот Свет зборува за младата Италијанка?!

4 декември, 2020
236053_profimedia0573047924_ls

Добра одлука да прифати малата, но со впечатливата улога на убиената љубовница, Матилда би можела добро да заработи

Новата серија „Слом“ постигна неверојатен успех, а гледачите едвај чекаа да се прикаже шестата епизода за да откријат кој навистина ја убил Елена.

Можноста да ја „отелотвори“ атрактивната млада мајка ѝ беше дадена на Матилда де Анџелис, 25-годишна Италијанка, која стоеше рамо до рамо со најголемите актерски имиња на денешницата и покажа дека Холивуд може да смета на неа.

Добра одлука да прифати малата, но импресивната улога на убиената љубовница Матилда, може добро да се претвори во пари. Во моментов, целиот Свет зборува за нејзиниот филмски бакнеж со Никол Кидман, а сето тоа веројатно на крајот може да ѝ донесе нови и примамливи улоги.

Матилда покажа дека е подготвена на апсолутно сè за добра улога – се соблече гола, глумеше секс сцена со 60-годишниот Хју Грант, но и ја бакна 53-годишната Никол за време на сцената во лифтот.

Улогата во „Слом“ за неа не беше само нејзин прв ангажман за американската телевизија, туку и прва глума на англиски јазик, за прв пат во Њу Јорк, каде се снимаше серијата, како и нејзиниот прв филмски бакнеж, со ништо помалку од познатата Оскаровка.

„Кога ја прочитав сцената, бев убедена дека нема шанси да ја добијам улогата, бидејќи тоа беше голема сцена, а го сторив тоа како што треба. Си реков дека ќе се обидам и ќе дадам се од себе, па кога ми кажаа, не можев да поверувам дека ја добив улогата “, открила таа и додала дека ја прославила опивајќи се и цела ноќ танцувајќи со пријателите.

За подобро да се подготви, таа се запиша на приватни часови по англиски јазик, а потоа отпатува за Њу Јорк да ги запознае Кидман и Грант.

„Тоа беше моја прва посета на Њу Јорк и бев многу возбудена. Беше неверојатно да се шетам низ тој град и едноставно да се изгубам“.

Што се однесува до бакнежот со жена и секси сцената, Матилда истакна дека нема проблеми со тоа.

„Без разлика дали тоа се моите очи, уста, гради или вагина, моето тело е само уште една алатка за изразување. Јас сум јас. Сè додека целта е исполнета, голотијата може да биде моќен начин да се изразите и да убедите некого за нешто“, вели младата актерка.

Благодарение на таа улога, таа веќе доби можност да ја краси насловната страница на италијанска Grazie, даде интервјуа за W и Interview и дадена можност да снима мини серија за Леонардо да Винчи.

Инаку, нејзиниот сон од детството беше да стане пејачка, па со задоволство ги сподели своите музички записи на социјалните мрежи, но нејзиниот живот напиша поинакво сценарио пред пет години, кога беше избрана на отворен кастинг во Рим за прв нејзин актерски ангажман. На повик од пријател, таа отпатувала од Болоња во Рим на аудиција во која барале девојка со специфичен изглед, која не е професионална актерка и има акцент од одреден италијански регион. Се подразбира дека Матилда го имаше сето тоа и ја доби улогата без многу проблеми.

Таа се појави во некои италијански филмови и телевизиски проекти, но ништо не може да се спореди со овој светски успех. Откако нејзиниот агент ја известил за новата серија на HBO, таа се снимила во Болоња на аудицијата и потоа испратила видео и ја победило конкуренцијата со неа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris