Батеријата на вашиот мобилен ќе трае подолго благодарениe на овој трик

1 јуни, 2020
shutterstock_4032113771

Батериите обично имаат околу 500 циклуси на полнење за време на своето траење. Секој пат кога ќе го наполните мобилниот телефон од 0 посто до 100 посто трошите 1 циклус.

Колку повеќе циклуси ќе потрошите толку батеријата е полоша, поради што се препорачува да менувате мобилен на секој две години.

Она што никако не смеете да го правите е да го оставате мобилниот да ви се полни цела ноќ. Наместо тоа наполнете го телефонот саат до два пред да си легнете. Се препорачува вашата батерија да е полна помеѓу 40 посто и 80 посто.

Помалите и повремени полнења можат подобро да делуваат на батеријата отколку константно да ја полните од 0 до 100 посто.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi