БАЗЕН НА КРОВОТ, 7 СПАЛНИ СОБИ, А ДУРИ ПОГЛЕДОТ! Милионерот очекува бебе со 27 години помлада, ужива во вила од 24 МИЛИОНИ $

17 август, 2020
Annotation 2020-08-17 150140

Поранешниот бизнисмен, диџеј и sвезда на социјалните мрежи Џанлука Вачи со 27-годишната манекенка Шерон Фонсека купи луксузна вила во Мајами, Флорида, каде наскоро ќе се роди нивното прво дете.

Имотот е во бели и земјени тонови, полн со светлина, додека наместо sидови има големи лизгачки врати насекаде, така што присутните можат да уживаат во неверојатниот поглед.

Прекрасната вила на Џанлука е опкружена со палми и зеленило, а поради нејзиниот незабележителен изглед, се чини дека се спојува со природата. Имотот има 12.700 метри квадратни, со седум спални соби и седум бањи. Специјални карактеристики вклучуваат 7.400 метри квадратни тераса и базен од 27 метри. Се разбира, се водеше грижа за удобноста и погодноста, така што сите спални соби имаат огромни кревети со многу перници, како и удобни софи и фотелји. Главната спална соба, која има вграден камин, како и простран кревет со луксузна бел балдахин, навистина се издвојува. Единствената боја што може да се види е бела, има бел тросед, како и две ламби, можете да претпоставите во кои бои. Бели, се разбира.

Во дневната соба доминира минимализмот, а за да се измеша сè со природната околина, тие ставаиле две големи палми внатре, како и цвеќиња на масите. Сè е на отворен концепт, така што нема врати меѓу собите, освен оние што водат до прекрасниот двор. Она што е интересно е дека во оваа голема просторија нема ниту ТВ, така што се чини дека славниот милионер решил да се посвети на својата млада избраничка и секој момент да го поминуваат фокусирани еден на друг.

Исто како и остатокот од куќата, прекрасната кујна има совршен панорамски поглед на околината, а украсена е прилично едноставна. Чистите површини направени од дрво и белиот мермер и даваат елеганција, а она што изненадува е дека освен две вазни со цвеќиња, ништо во кујната не остава впечаток дека семејството живее таму. Нема јадења, садови или какви било детали, па дури и во оваа просторија може да се заклучи дека на Џанлука му се допаѓа целосно минималистички и чист изглед.

Базенот долг 27 метри се наоѓа пред куќата, а додека пливаат во него, овие гулаби уживаат во погледот на океанот. Веднаш следната врата е мала летна куќа со прекрасни бели завеси, кои ве штитат од сонцето, но и од љубопитните погледи на соседите. Дури и покрај базенот, сè е во светли нијанси, а има и гарнитура така што Џан и Шерон можат да сместат пријатели кои доаѓаат да ги посетат или да се забавуваат. Палмите и другите растенија го одделуваат дворот од соседите, но судејќи според отворениот концепт на куќата, приватноста не е на прво место. На покривот на вилата има простор за вечера и чиста романса со зајдисонцето, кога летната топлина се намалува.

Бидејќи терасите опфаќаат 7.400 квадратни метри, Џанлука се обиде да извлече максимум од нив, така што гостите можат да поминат време на отворено, со поглед на океанот или убавата природа, во зависност од тоа на која страна од куќата се наоѓаат.

Патем, овој италијански плејбој очекува дете со моделот Шерон Фонсека (25), која е 27 години помлада, а парот откри дека ќе имаат ќерка. На Шерон и Џанлука ова им е ова прво дете. Богатството на Вачи е проценето на 300 милиони долари, иако многумина тврдат дека станува збор за 450 милиони. Неговата убава избраничка Шарон е родена во Венецуела, но се школувала во Мајами. Покрај манекенството, била вклучена и во глумата и новинарството, а на Инстаграм ја следат повеќе од милион луѓе. Двојката е во врска нешто повеќе од една година.

Вачи е исто така познат по здравиот начин на живот и љубовта кон скапите мотоцикли и луксузни автомобили, а тој сака да поминува време на своите јахти и сака да посетува егзотични места. После една неуспешна работа и колапсот на компанијата во која беше вклучен, тој беше осуден на 3,5 години затвор. По една многу тешка фаза во неговиот живот во 2011 година, се чини дека неговата среќа се насмевна, па затоа добрите одлуки го доведоа до денешното богатство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris