Бен Афлек планира тајна венчавка со поранешната сопруга!

29 септември, 2020
бен

Поранешната двојка, 48-годишниот Бен Афлек и неговата врсничка ЏениферГарнер, според последното „шушкање“, планираат да ја обноват својата врска, ни помалку ни повеќе, со повторно кажување „судбоносно да“. Иако актерот на почетокот на оваа година откри дека има нова девојка , 32-годишната актерка Ана де Армас, се чини дека тој сè уште не ја преболел својата поранешна сопруга. Некогаш се шпекулираше дека поранешните сопружници наводно се помириле, но овој пат странските медиуми почнаа да пишуваат дури и за деталите за идната венчавка.

Иако планираа да потпишат документи за развод уште во 2015 година, тие успеаја да го одржат бракот до 2018 година, кога на крајот се разведоа. Но, шпекулациите за тоа како тие сè уште се сакаат не престанале оттогаш. Имено, пред еден месец, Џенифер организираше мала роденденска забава за својот поранешен сопруг во тајност. На прославата имаше мал круг на семејство и пријатели, кои не беа изненадени од идејата за заедничка прослава. Според странските медиуми, парот веќе извесно време ја чувал љубовната врска во тајност, на што им се познати нивните роднини. Ако им се верува на гласините, актерите ја искористија приликата кога целото семејство беше заедно и открија дека наскоро можат да се венчаат на Хаваите.

Причината за повторно венчавање е, покрај три деца, 14-годишната Виолет, 11-годишната Серафин и 8-годишната Самуел, ентузијазмот на актерката за напредокот на Бен во одвикнувањето од алкохол, кој траеше повеќе од една година. Но, се чини дека ова не е новост бидејќи 48-годишната девојка наводно со месеци доаѓала пред домот на актерката и ги оставила своите љубовнипораки. „Значи, тој имаше помалку докази дека неговата сегашна девојка ќе се откриеше“, додаде изворот во едно интервју.

Иако се разведоа по долги 13 години брак, тие останаа во повеќе или помалку добри односи, а досега не беа видени заедно во јавноста. Освен што сегашната девојка на Афлек на неговиот роденден му купила мотор и идентични кациги, што го воодушеви, тешко е да се поверува дека поранешната двојка успеала да ја задржи врската во тајност цело ова време, пренесуваат странските медиуми. Згора на тоа, во последниот разговор, актерот откри колку е среќен со својата mistубовница, која е 16 години помлада, и како верува дека таа може да му биде идна сопруга.