Beyoncé и Jay-Z можат да бидат дел од американското кралство, но тие веќе ја изградија својата империја

7 јуни, 2020
дсфасњ

Beyoncé и Jay-Z не се само едни од најпопуларните парови на музичката индустрија, туку и тие се едни од нај приватните. Ултра богатите музички суперsвезди имаат три мали деца, и иако повремено излегуваат на црвените теписи со нивната најстара ќерка Бlue Ivy, тие имаат тенденција да одржуваат приватност кога не настапуваат. Сепак, фановите сакаат да научат сè што можат за Beyoncé и Jay-Z и како успеаа да ги искомбинираат своите империи во една масивна машина за правење пари.

Beyoncé за прв пат стана славна во доцните деведесетти години, како член на влијателната женска група, Destiny’s Child. Не помина долго време пејачката се одвои од групата и започне да истражува соло-проекти.

Накратко, таа започна да се појавува во филмови и снимајќи свои хит-синглови. Почнувајќи од раните 2000-ти, таа глумеше во филмови како Austin Powers во GoldmemberDreamgirlsThe Pink Panther, и Obsessed

Нејзините песни, вклучително и хитови на топ-листите, како “Crazy in Love,” “Single Ladies (Put a Ring on It)” и“If I Were a Boy”,  станаа индустриски стандарди, познати и сакани од целиот свет. Таа е исто така штедлива бизнисменка и работеше на голем број деловни потфати, вклучувајќи ја и нејзината најнова, модната марка Ivy Park.

Веројатно е една од ретките ѕвезди што може да стои гордо до Beyoncé е раперот, текстописец и бизнисменот Jay-Z . Тој ја основал својата компанија за снимање во раните деведесетти години, објавувајќи го својот деби албум набргу потоа.

Тој стана познат по неговите соработки со други нови уметници, како и со неговите многу популарни синглови. Дури и до ден денес, Jay-Z останува еден од најпродаваните музички уметници на сите времиња.

Колку и да е успешен за неговите музички потфати, неговата деловна активност предизвика неговата нето-вредност да се зголеми на околу 1 милијарда долари. Тој работел во сè, од технолошки потфат до аквизиции на спортски тим, па дури има и удел во услугата за стриминг Tidal. И покрај неговите неверојатни успеси, тој никогаш не ја заборави својата позадина во Њујорк и е посветен филантроп, донирајќи илјадници долари секоја година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi