Beyoncé потпиша договор од 100 милиони долари: Пејачката ја продолжи соработката со Disney

10 јуни, 2020
gettyimages-1161993471_wide-7155d793aa00906111905927ee63af43e4a7834e-s800-c85

Американската поп и RnB ѕвезда, Beyoncé (38), потпиша договор со медиумската куќа “The Walt Disney Company”, вреден 100 милиони долари.

Станува збор за три нови проекти, само една година по снимањето на албумот “The Lion King:The Gift” за потребите на филмот.

Еден од новите проекти е песна за филмот “Black panther 2, кој ќе излезе во јавност во 2021 година.

  • Beyoncé стана главна ѕвезда, бидејќи совршено се вклопува во Disney светот” – изјави извор близок на пејачката.