Бијонсе ќе добие 10 милиони долари, а потоа по еден милион за секоја година помината во брак… Што се вклучуваат предбрачните договори на селебрити паровите?!

31 август, 2020
Bey-i-Jay-790x442

Љубовта е љубов, но ред мора да има…

Без разлика дали сте мултимилионер, Бијонсе или, пред сè, фантастичен обичен смртник, знаете дека природата на љубовта е таква што, кога е добра, мислиме дека ќе трае вечно. Природата на љубовта е таква што често не трае вечно, особено во ѕвездениот состав на проширениот Холивуд. Надевајќи се на најдоброто, но сепак подготвувајќи се за најлошото, некои од нашите омилени славни парови привремено ги разладија своите страсти за да ги скицираат условите на нивната ѕвездена унија, во случај ако „живееле среќно“ не мора да трае вечно. Но, како изгледа кога еден брачен пар преговара за условите на нивните предбрачни договори?

Никол Кидман и Кит Урбан

Кидман се заложи да му исплаќа на Урбан 600.000 УСД годишно, поминати заедно со посебна клаузула за нулта толеранција на алкохол и лекови со кои Урбан претходно имаше значителни проблеми.

Џеј Зи и Бијонсе

Ако некој може да нè научи како никогаш да не заборавиме на нашата вредност, тогаш тоа е Queen Bey и кога станува збор за сува брачна бирократија, овој power couple се согласи вака: ако бракот заврши во првите две години, Беј ќе добие 10 милиони долари, а потоа по еден милион за секоја година до петнаесеттата години од брак. И за секое дете Беј добива пет милиони.

Ким Кардашијан и Канје Вест

Ако Канје некогаш одлучи да се раздели трајно, Ким ќе добие 1 милион долари за секоја година помината заедно, со максимум десет милиони и ќе ја задржи нивната вила во Бел Ер, како и сите подароци што ги добила од Канје (наведени во договорот, за секој случај).

Џесика Бил и Џастин Тимберлејк

Во нивниот превентивен договор, овој непријатно убав пар има клаузула за изневерување што ќе го „удри“ Џастин по џебот за половина милион долари, ако тој е неверен на својата сопруга.

Анџелина Џоли и Бред Пит

Брангелина, наводно, напишала цели сто и една страници од договорот за превентива според кој секој од партнерите го задржува правото на она што го имал пред брак, ќе го дели заедничкиот имот, но точка на расправа по нивниот развод беше старателството над децата кое било предодредено дека ќе ѝ припадне целосно на Анџелина во случај на неверство на Бред.

Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас

Овој долговечен пар има договор дека Зета-Џонс ќе добие 2,8 милиони за секоја година во брак и дополнителни 5 милиони ако го фати на дело т.е неверство. Зета-Џонс, од друга страна, е обврзана со договор да не ги споделува приватните детали за нивната врска.

Марк Зукерберг и Присила Чан

Иако нивното богатство е вртоглаво, аранжманот на двојката е претежно фокусиран на нематеријални добра, па Зукерберг мораше да потпише дека ќе организира барем по еден dade night неделно за неговата сопруга и ќе издвои минимум 100 минути неделно за неа, надвор канцеларијата и својот стан. Што ви е љубовта!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris