Била со мажи и жени, a прв пат отворено проговори за својата сексуалност

5 јуни, 2020
838b4aad-8e77-4ca8-889f-b4682cb8d4c3

Моделот Кара Делевинџ за прв пат отворено проговори за својата сексуалност и призна дека се декларира како пансексуална личност, односно со сексуална, емоцијална и духовна привлечност кон личност без разлика на нивниот пол или родов идентитет.

„Мислам дека секогаш ќе бидам пансексуална. Не ми е важно дали сум заљубена во него или неа. Јас се заљубувам во личноста и тоа е тоа“, рекла Кара за Variety.

Причината поради која проговорила за ова дури сега е тоа што пораснала во старомодно англинско семејство.

„Често зборував како ми е хомосексуалноста одвратна. Мислам дека тоа беше поради тоа што не сакав да признаам која сум. Не сакав да го вознемирам своето семејство. Многу бев несреќна и депремирана. Голем проблем е кога не се прифаќаш или не се сакаш себе си.“ – додала таа и изјави дека живеела во страв дека ако се дознае дека сака жени нејзиниот татко ќе добие срцев удар.

„Бев престрашена и мислев дека ќе ме избрка од дома, а тој беше прекрасен кога дозна за мојата пансексуалност“ – изјавила 27 годишната манекенка.

Таа додала дека и како дете не чувствувала дека припаѓа негде.

„Еднаш кога проговорив за мојата сексуалност, веќе ништо не криев. Личноста од која најмногу се криев бев јас самата.“ – заклучила Кара.

Пред месец дена таа ја прекина двегодишната врска со актерката Ешли Бенсон, а пред тоа била во врска со британскиот музичар Џејк Баг, а ја поврзувале и со актерот Тулип Февер, како и пеачката Мајли Сајрус.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi