Били Ајлиш е на раб на нервен слом!

31 мај, 2020
TASS_38541851

Били Ајлиш ги изгуби живците во врска со движењето „All Lives Matter“ и му посвети долга објава на Инстаграм.

“Се обидов оваа недела да најдам начин да го адресам ова чувствително. Имам огромна платформа и навистина се обидувам да имам почит кон сите, размислете за тоа што ќе кажам и како ќе го кажам тоа … Но, само ќе започнам да зборувам. Ако слушнам друг човек да рече: „Не сакам да кажам (сите животи се важни) уште еднаш, ќе го изгубам разумот“, напиша таа.

„Дали ќе од***ете?“. Никој не вели дека вашиот живот не е важен. Никој не вели дека животот не е тежок. Не станува збор за тебе. Престанете да вртите сè околу тебе. Вам не ви треба ништо. Не сте во опасност “, додаде таа.

View this post on Instagram

#justiceforgeorgefloyd #blacklivesmatter

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish) on

Слоганот #BlackLivesMatter не значи дека другите животи не се важни. Тоа само укажува на фактот дека општеството очигледно смета дека црните животи не се важни. А се е***но важни”, напишала таа, заклучувајќи ја својата објава со хаштазите #BlackLivesMatter и #JusticeForGeorgeFloyd.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi