Биографија која открива се за односот на Меган и принцот Хари

30 април, 2020
Naslovna

Според некои извори блиски до палатата, новата биографија треба да се нарече „Thoroughly Modern Royals: The Real World Of Harry And Meghan “ и да го покаже нивниот „вистински“ живот, секако дополнително разубавен, но и кој може дополнително да го комплицира веќе затегнатиот однос со кралското семејство.  

Новинарите на „Мејл“ дознаа дека Меган Маркл и принцот Хари дале интервјуа со авторите на новата книга пред да се преселат во Америка. Станува збор за новинарката Омид Скоби, една од омилените новинари на Меган Маркл, која за прв пат доби и објави детали за видео повик направен од војводата и војвотката од Сасекс до кралицата Елизабета Втора, по повод нејзиниот 94 роденден.

Заедно со неа, книгата, наводно, е напишана од американскиот коавтор Керолин Дуранд. На 320 страници треба да ја види светлината на денот на 11 август, иако најавите беа за крајот на јули, но поради пандемијата на вирусот корона и тоа се префрли. Очекувањата од книгата се големи и сите се убедени дека таа ќе стане бестселер во светот.  

Акцијата на книгата требаше да ја следи нивната романса од самиот почеток, и ќе донесе некои сè уште непознати детали за јавноста, како и нивната страна од приказната за напуштање на кралското семејство. Ова е причината зошто многумина се убедени дека на некои членови на кралското семејство во најмала рака не им се допаѓа нивниот јавен настап.