Бизарните навики на холивудските ѕвезди!

11 мај, 2020
ѕвезди 3

Славниот актер Џони Деп има необично хоби. Тој обожава да си игра со својата колекција на барбики. Освен класичните барбики тој поседува и специјална едиција на барбики со ликот на Мерлин Монро, Парис Хилтон и Бијонсе.

Парис Хилтон пак, ужива во лов на жаби. Но, бидејќи се декларира како поборник за заштита на животните, таа ги лови жабите на хуман начин на нејзиниот ранч. Ги лови, па ги враќа назад.

Легендарниот Мајк Тајсон чува гулаби. И тоа високолетачки. Се чини дека со животните се сложува подобро отколку со луѓето.

Славната актерка Анџелина Џоли има необично хоби уште од детството. Таа собира ножеви.

Кога не снима филмови, култниот режисер Квентин Тарантино се посветува на својата колекција друштвени игри, од шах до монопол. Неговата колекција е повеќе од импресивна.