БИЗАРНО! Откриено зошто три од четирите деца на Роналдо немаат мајка

7 декември, 2020
Screenshot_2

Без разлика дали се сомневате дали Кристијано Роналдо е најдобриот фудбалер на сите времиња или не, тој во никој случај не е само спортска легенда, туку глобален бренд. Фудбалерот, кој себеси се нарекува CR7 (со иницијалите и бројот на дресот), го зголемува богатството промовирајќи се на Instagram, каде има 244 милиони следбеници.

Честопати овие фотографии ја прикажуваат комичната и нарцисоидна страна на ѕвездата која позира и често е придружена од најпознатите млади убавици, а од средината на 2016 година во таа позиција е – Џорџина Родригез (26)

Аргентинскиот модел го роди четвртото дете на Роналдо, Алан Мартин (3), откако Кристијано Jуниор (10) и близнаците, Ева и Матеа (3) ги доби со вештачко оплодување.

Постојат безброј шпекулации за тоа зошто Роналдо сè уште е неженет, озборувања за неговата наводна хомосексуална ориентација (и покрај сите гламурозни жени со кои бил виден и фактот дека има дете со Џорџина) и зошто фудбалерот не ги открил идентитетите на мајката на неговите близнаци и Кристијано Јуниор.

Рецепт за вештачко оплодување и сурогат мајки за совршени деца?

Кристијано прво ја шокираше јавноста кога на 26-годишна возраст објави дека станал татко, само накратко објасни дека сите родителски права се пренесени на него и дека мајката нема да има контакт со детето.

По раѓањето на близнаците, британските медиуми го испитаа случајот и открија дека близнаците се зачнати во лабораторија во Лос Анџелес, а дел од документите се достапни на јавноста. Тоа јасно покажува дека станува збор за сурогат бременост и не се гледа името на мајката. Децата се родени во Ла Меса, Калифорнија, во близина на границата со Мексико.

Водечкиот адвокат на САД во областа на сурогат родителството, Стефани Кабалеро, верува дека Роналдо е секако биолошки татко на тие деца и претпоставува дека сите негови деца потекнуваат од „серија ембриони“.

Сурогат клиниките рутински оплодуваат неколку јајца истовремено, замрзнувајќи ги и чувајќи ги со години, во случај клиентот да сака повеќе деца. Кабалеро открива точно како Роналдо можел да ги достигне трите деца.

Првиот чекор е да се избере една од многуте агенции во Калифорнија, каде сурогат-мајчинството стана индустрија вредна милијарда долари, бидејќи законите таму одат во прилог на потенцијалните родители. Така, родителите исто така можат да станат синглови, парови од каква било ориентација и слично.

Во Португалија, аранжманите за сурогат се забранети со закон, особено затоа што Роналдо не е оженет.

„Ниту еден португалски суд не би признал каков било договор меѓу Кристијано и сурогат-мајката и таквиот договор би бил прогласен за неважечки“, посочува Кабалеро.

Во Калифорнија, агенцијата наплаќа само 150.000 евра за близнаци, од кои 40.000 евра одат на мајката. Роналдо беше во можност да избере донатор на јајца (кој обично добива околу 7.000 евра) меѓу стотици жени чии фотографии и биографски информации се наведени на веб-страницата на агенцијата. Бидејќи е јасно како Роналдо сакаше деца на својата „слика и прилика“ или како што еднаш изјави „кој ќе ги носи неговите гени во фудбалот“, тој избра слични, атлетски типови жени кои се латиноамериканки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris