Блиското пријателство помеѓу Лејди Ди и легендарниот пејач за многумина било невообичаено, а еве како го поминувале времето заедно

16 мај, 2020
дијана 0

Меркјури и принцезата Дајана поминале многу време заедно пиејќи шампањ и гледајќи серии, а честопати не биле дури ни сами.

Легендарниот Фреди Меркјури, наводно, уживал во пријателството со принцезата Дајана, и тие поминале бројни попладневни часови заедно.

Фронтменот на групата Queen, наводно, гледал серии со принцезата и пиелe шампањ пред да замине во лондонските геј клубови, пишува „Мирор“.

Актерката Клео Рокос, која им се придружувала неколку пати, се потсети на тие времиња во интервју во 2013та година, истакнувајќи дека биле приично непослушно дуо додека се дружеле.

„Фреди и Дајана ги гледаа сериите со пригушени тонови за да импровизираат дијалог меѓу актерите, што беше прилично едноставно во нивниот настап“, раскажа актерката.

Актерот Руперт Еверет често се наоѓал во нивно друштво, кој и предложил на Дијана да не оди во геј клубови со Меркур заради нејзиниот статус, но таа сеедно отишла неколку пати.

“Се плашевме дека луѓето ќе полудат кога ќе ја видат принцезата, но таа отиде под радарот. Тоа навистина и се допадна”, вели Рокос. Тој додава дека принцезата и Фреди биле прогонувани од папараците и на сите им било неверојатно што не биле придружени на нивните излегувања.

После разводот од принцот Чарлс, Дијана остана во палатата Кенсингтон,а  во еден момент била убедена дека кралското семејство насекаде поставило надзорни камери.

Истата работа ја потврди и нејзиниот биограф во една книга за принцезата.