Богата љубовна кариера, токсични врски и два пропаднати бракови – бурниот живот на најубавата глумица на светот!

8 јули, 2020
skarlet

Таа доби сè во животот, освен вистинска љубов. Го имаше секој кој го сакаше, но не можеше да задржи ниту еден од нив покрај себе.

Според магазинот „Men’s Health“, таа го зазела 12-то место меѓу 100-те најубави жени на сите времиња, „Esquire“ ја нарече најзаводлива жена, четири пати беше номинирана за „Златен глобус“, а важи за една од најталентираните актерки во Холивуд. Благодарение на нејзиниот изглед, таа е заштитно лице на многу брендови, а Вуди Ален, која ја нарече муза, не го криеше својот ентузијазам за убавата Скарлет. Од состојбата на нејзината банкарска сметка ќе ви се сврти во глава.

Нејзината кариера беше нагорна траекторија, а во нејзиниот приватен живот не цветаа рози. Скарлет одсекогаш сакала стабилно и силно семејство. Љубов, внимание и некој што ќе биде нејзина најголема поддршка. Разводот на нејзините родители остави големи последици врз неа. Поголемиот дел од детството го поминала со баба и, од страна на мајката, Дороти Слоан, наставничка и сметководителка.

Она за кое сонуваше уште од млада возраст се оствари во 2010 година, кога доби можност да игра на Бродвеј, а за нејзината глума доби бројни награди – од најострите критичари до најпрестижните награди, како најдобра улога за филм.

Освен што е актерка, од 2006 година се обидува да се докаже како пејачка, па ја испеа и песната „Summertime“, а 2 години подоцна сними албум. Сепак, критичарите не беа сочувствителни кон неа.

Бурен љубовен живот

Она што е секако поинтересно за јавноста е нејзиниот богат приватен живот. Таа беше во врска со Џек Антоноф од 2001 до 2002 година, потоа две години со нејзиниот колега Џос Хартнет, во кого се заљуби на сетот на „Црна Далија“, а во 2007 година започна врска со канадскиот актер Рајан Рејнолдс.

Тоа наводно било голема љубов, па се венчале само една година подоцна. Сето тоа траеше до 2010 година, кога поднесоа барање за развод.

Извори блиски до пејачката велат дека таа е виновна за раскинувањето на сите врски, затоа што знае да биде напорна и со тоа да ја „задуши“ целата љубов што партнерот ја има за неа. Нејзините односи се претежно токсични и затоа секогаш завршуваат во разделба.

Таа покажа дека не престана да верува во љубовта во 2012 година, кога започна врска со Французинот Роман Даурик, со кого наскоро се сврши. Тие поголемиот дел од времето го поминуваа на релација Њујорк – Париз, а во 2014 година Скарлет роди дете – девојче кое го именуваа Роуз Дороти.

И оваа среќа беше краткотрајна

Иако се венчаа кратко време по раѓањето на нивната ќерка, во средината на 2016 година тие објавија дека нивниот брак завршил. Само три месеци подоцна, беше откриено дека таа започнала врска со комичарот Колин Јост, со кого се вери во мај 2019 година. Можеби овој пат, љубовта ќе потрае малку подолго од нејзините претходни љубовни авантури.

Она поради кое јавноста особено ја сака е нејзината јавна осуда на медиумите за промовирање на слаби жени. Никогаш не ги криеше своите облини, а благодарение на нив беше прогласена за една од најубавите жени во светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi