Брад Пит студирал но никогаш не завршил колеџ

20 мај, 2020
d044bf73-afa6-4b08-83c2-55e11fc8e308

Актерот ги изненадил студентите на државниот универзитет Мисури со видео порака снимена за време на карантинот. На видеото прво се појавуваат деканот и маскотота на универзитетот со вест дека треба да доделат уште една диплома и потоа го вртат мобилниот телефон конн Бред Пит кој им го честита дипломирањето на студентите.

Бред инаку пораснал во градот Спрингфилд во Мисури, а студирал новинарство на истиот универзитет но никогаш не дипломирал туку се решил да се пресели во Холивуд за да стане актер а останатиот дел од оваа приказна ви е позната.