Бракот и пропадна по една година, но експресно најде нов партнер

21 мај, 2020
Screenshot_2020-05-20 Brak joj propao nakon godinu dana, tražila bivšeg uzdržavanje, a ekspresno je našla novog

Викториниот ангел Шанина Шаик (29) освен со своето секси тело го привлече вниманието на јавноста и со својот развод од диџејот Ракус, само по една година поминати во брак.

Австралиската манекенка која има пакистанско и литванско потекло, видена е мината недела во Ибица како ужива во друштво на милионерот Саед Пајам Мирторабиј (38). Таа кој средината на минатата година поарала медицинска помош по што и следувало барањето за развод, а како причини биле наведени непреминливите разлики, а побарала и финансиска подршка од сега бившиот маж иако нејзиниот имот се проценува на 10 милиони долари. Набро после разводот таа почнала да се гледа со Саед а нивната врска неодамна беше и потврдена, а поради дијамантскиот прстен кој го носи се шпекулира дека парот веќе се верени.

Таа со манекенство почнала да се занимава кога имала само 8 години, кога се појавила во реклама за ланецот австралиски шопинг центри Маер и автомобилската компанија Хундаи, по што се посветила на школството за да повторно на 15 години му се врати на моделството и тогаш се пријавила на натпреварувањето „Make Me A Supermodel“ на кое и победила што ја лансирав во светскиот моден свет.

Се има појавувано во списанијата Vogue, Cosmpolitan i Maxim, а соработувала и со познати дизајнери како на пример Vivienne Westwood, и била заштитно лице на многу брендови.

Често постира фотографии каде носи куси парталчиња на што многу и замеруваат бидејќи е растена според муслиманската вера.

„Мојот тако е многу отворен кога е во прашање мојата работа и професија и има целосно разбирање, но во исто време е и благодарен за тоа каква жена станав.“ – изјавила таа во една прилика, а на Instagram ја следат повеќе од два милиони фанови