Бред и Анџелина нагло ги заострија односите пред битката на судот: Никој не сака да попушти, па очигледно oваа битка ќе трае уште долго…

30 септември, 2020
Brad-Pitt-and-Angelina-Jolie

Новата девојка на Бред може да биде причината

Следниот месец, поранешните сопружници Бред Пит и Анџелина Џоли ќе се борат на суд за исто толкав дел од „колачот“ за старателство над нивните шест деца, 14-годишната Шајло и 12-годишните близнаци Нокс и Вивиен, 19-годишниот Медокс, 16-годишниот Пакс и 15-годишната Захара. Иако Бред дојде да го посети домот на Анџелина пред два месеци, првпат по разводот и се чинеше дека тој и неговата поранешна сопруга почнаа да доаѓаат во „зелената гранка“, нивната врска сега се засили, пренесува Дејли меил. Се чини дека причината може да биде фактот дека Бред има нова девојка, германската манекенка Никол Потуралски, која ја однесе во замок на југот на Франција каде се венчаше со Анџелина, на денот кога тие ќе ја прослават годишнината од бракот.

View this post on Instagram

🐥🐥

A post shared by Nico (@nico.potur) on

„Нискиот удар“ на Бред кон Анџелина ги натера неа и добитникот на Оскар да престанат да одат на „семејна психотерапија“ заедно за да се обидат да ги изедначат односите и да постигнат лесен договор за старателство, изјави извор близок на поранешната двојка за „Ју-ес викли“. Сега и двајцата повторно ги заострија барањата за старателство. „Бред сака еднакво физичко и правно старателство, а Анџелина не е подготвена за тоа“, рече тој.

„Анџелина е подготвена да преговара за ова само ако домот за деца не е во Лос Анџелес, што долго време го посакуваше“, додаде изворот, потсетувајќи дека актерката повеќе пати споменуваше дека сака да се пресели во Англија со децата, што на Бред не му одговара.

 Да потсетиме, Бред минатата недела беше виден на парискиот аеродром како се бакнува со 29-годишната Никол Потуралски, пред да ја однесе во замокот од кој половина сè уште е во сопственост на Анџелина. Подоцна се дозна дека Никол била отворено омажена за 40-годишен бизнисмен, а Бред го запознала во ресторанот на нејзиниот сопруг, кој наводно немал проблем тие двајца да бидат во врска.