БРЕД ПИТ ЦЕЛОСНО ЈА ’УНИШТИ’? Анџелина повторно се изгладува!

20 септември, 2020
џоли насов

Загрижена за нејзиното здравје

Иако во неколку наврати се пишуваше за килажата на 45-годишната актерка Анџелина Џоли, странските медиуми започнаа да шпекулираат дека таа би можела повторно да ги преземе истите ригорозни мерки поради нејзиниот 56-годишен поранешен сопруг Бред Пит. Странските медиуми еднаш ја обвинија дека почнала да се изгладнува откако дознала дека Бред и неговата поранешна сопруга Џенифер Анистон повторно биле во добри односи. Но, сега, наводно, повторно ќе го стори тоа, но овој пат заради сосема друга жена, младата девојка на Бред.

Според извештаите на странските медиуми, не е новост дека Анџелина е лута и љубоморна на новата врска на Бред со 27-годишната манекенка Никол Потуралски. Настрана неодамнешната „гласина“ дека ќе и го одземе поголемиот дел од имотот и покрај тоа, актерката повторно го користи своето старо „оружје“, гладта, за да ги оствари сите свои намери. Имено, таа гладуваше со недели, и само повремено јаде неколку ореви, за да не пропадне. Таа смета дека е единствениот начин да го победи својот поранешен сопруг во судска постапка и, ако им се верува на гласините, има надежи дека актерот ќе се смилува кога ќе ја види толку исцрпена.

Имено, нутриционистот наводно се вклучил во целата приказна и кажал дека Анџелина е видливо изгладнета. „Многумина исто така се сериозно загрижени за нејзиното здравје, особено сега кога постои голем ризик од инфекција со корона вирус“, изјави извор за медиумите. Патем, и покрај фактот дека Анџелина, со својата тенка линија, честопати покажува знаци на изгладнување, тоа никогаш го нема потврдено.