Бред Пит го комплетираше списокот на сведоци во судскиот процес против Анџелина:Борбата за старателство над децата ќе започне наскоро!

2 октомври, 2020
бред

Адвокатскиот тим на Бред Пит (56) планира да вклучи сведок кого никој не го предвидел во битката за старателство меѓу актерот и неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли(45).

Станува збор за Џулијана Арменанте (52), колешката на Анџелина од филмовите „Прекината младина“ и „Големото срце“, пренесува Us Weekly. На списокот на сведоци има и терапевт на актерката, чувар и бројни психолози. Не е познато зошто Армантанте се најде во тоа општество.

Судењето треба да се одржи од 5 до 23 октомври, а борбата трае веќе четири години. Заедно имаат шест деца, 19-годишниот Медокс, 16-годишниот Пакс, 15-годишната Захара, 14-годишната Шајло и 12-годишните близначки Нокс и Вивиен.

Иако порано заедно го посетуваа семејниот терапевт како обврска пред судење, славната двојка едноставно повеќе не е во можност да ги прави заедно сесиите. Пит се бори за предвремено старателство над децата, но Анџелина наводно би сакала да се пресели во Велика Британија.

View this post on Instagram

La Familia 🤍 @replay #replay #replayjeans #roselabel

A post shared by Nico (@nico.potur) on

Најстариот син Медокс, наводно, веќе не го гледа својот татко. Некои американски медиуми исто така напишаа дека разводот на „Бранџејн“ следеше веднаш по инцидентот меѓу Пит и неговиот син.

Бред и Анџелина ја започнаа својата врска во 2006 година, а се разведоа во 2016 година. Актерот неодамна беше виден во друштво на германската манекенка Никол Потуралски (27).