Бред Пит се откажа од долгата борба со Анџелина Џоли!

21 септември, 2020
пит

Поранешните сопружници, 56-годишниот Бред Пит и 45-годишната Анџелина Џоли, ги поминаа последните неколку години расправајќи се за старателството над децата, но и за поделбата на заедничкиот имот.

Еден од некогаш омилените холивудски парови, и покрај фактот што поминаа цела деценија заедно, не можеше да најде заеднички јазик во врска со деталите за разводот, па затоа често се пишуваше дека си даваат едни на други „ниски удари“. Меѓутоа, ако им се верува на пишувањата на списанието Глоуб, актерот конечно реши да попушти и остави на својата поранешна сопруга да го остави она за што со години пишуваа медиумите.

Имено, освен старателството над шест заеднички деца, три посвоени – 19-годишниот Медокс, 16-годишниот Пакс и 15-годишната Захара и трите биолошки, 14-годишната Шило и 12-годишната близнаци Нокс и Вивиен, Анџелина и Бред се бореа и за тоа кој на крајот ќе го поседува Шато Миравал, замок на југот на Франција во кој изговорија судбинското „да“ во 2014 година.

Иако до пред неколку дена пишуваше дека Анџелина по секоја цена сака замок и ќе стори се за да го земе поранешниот сопруг, се чини дека нема да има потреба од тоа. Според „Глоуб“, 56-годишникот решил да го напушти замокот со лозјето на својата поранешна сопруга. „Тој не гледа во смисла да поседува лозје и да продава вино кога не може да го проба“, започна неименуван извор за гореспоменатиот медиум објаснувајќи дека Бред, како лекуван алкохоличар, не сака да поседува лозје.

Сепак, според „Глоуб“, Анџелина повеќе не е заинтересирана за раскошниот замок. Уште кога медиумите објавија дека Бред ја однел Никол Потуралски, германски модел со кој е наводно во врска, скоро триесет години помлад, на недвижен имот на југот на Франција, неговата поранешна сопруга повеќе не сака да има никаква врска со замокот. „Донесувањето на Никол до имотот gave даде на Анџелина дополнителен‘ ветер одзади ’за да ја прекине секоја врска со местото каде што му се заколна за љубов“, заклучи изворот на крајот.