Бред Пит се приклучи на бизарното движење на кое припага и Том Круз!

20 септември, 2020
пит

Еден од омилените ергени во Холивуд, 56-годишниот Бред Пит, неодамна откри во интервју за странски медиуми дека некогаш бил член на саентологијата. Имено, во раните 90-ти години тој поминал низ ритуали низ кои морал да помине за да стане член на скиентологијата. Новата идеја во главата ја „засади“ неговата тогашна девојка, 47-годишната актерка Џулиет Луис, која веќе беше член на бизарното движење, пишува Мирор.

Имено, за да стане член на саентолошката црква, на која и припаѓа и популарниот актер Том Круз, тој мораше да седи најмалку пет часа секој ден, потејќи се во сауна.

Покрај тоа, тој редовно ја посетувал црквата каде што тој и другите членови, како дел од ритуалот, врескале гласно. Според порталот, тој се откажал од контроверзната идеја три години подоцна, откако раскинал со Џулиет, која го запознала со бизарното движење.

„Тој тоа главно го правеше само за да се скрие од очите на јавноста и, барем на едно место, да има целосен мир“, изјави анонимен извор за медиумите. „Во тоа време често доаѓаше со девојчето и многу брзо откако тие раскинаа, тој никогаш повеќе не се појави“, откри еден скиентолог кој присуствувал на истите ритуали како и Бред.