Бредли Купер го промени личниот изглед заради улога во филм во кој глуми поранешен сопруг на Памела Андерсон.

1 септември, 2020
бредли купер

Американскиот актер, режисер и продуцент Бредли Купер (45) беше фотографиран во непрепознатливо издание додека снимаше нов филм во Калифорнија.

По неколкумесечна пауза поради пандемијата на вирусот корона, холивудскиот актер се врати на актерските должности и започна да снима во Сан Фернандо. Тој беше фотографиран на снимањето на новиот филм во издание во кое тој не беше веднаш препознатлив, а фановите се прашуваа кој е тој. Кога го препознале, се прашувале кого глуми овој пат.

Имено, Бредли ќе ја игра улогата на Џон Питерс (75), филмски продуцент кој неодамна се ожени со познатата Памела Андерсон (53), со која беше во брак 12 дена.

Актерот беше фотографиран во добро расположение додека работеше на нов проект на режисерот Пол Томас Андерсон (50), а заплетот на филмот се случува во 70-тите години на минатиот век.

Купер тотално се трансформираше, уживаше во улогата и ја обои својата подолга коса, која ја пушта некое време. Носеше бел ленен костум и ја испушти долгата густа брада.

Како млад човек, Џон Питерс работел во семеен фризерски салон во Беверли Хилс, а потоа во 1973 година ја запознал актерката Барбра Стрејсенд (78), на која и ја дизајнирал перика што ја носела на снимањето. Набргу потоа, тие започнаа љубовна врска што траеше скоро девет години, а Џон се „фрли“ во водите на производството.

Потоа го продуцираше нејзиниот албум „Пеперутка“ и беше заслужен за филмот „Sвезда е родена“ во кој Барбра ја играше главната улога. Римејкот на овој филм беше снимен пред две години од Бредли Купер со пејачката Лејди Гага (34) во главната улога, а по нивната наводна врска, Бредли раскина со манекенката Ирина Шајк (34) со која беше во врска четири години.