Брук Шилдс позира во бикини за да докаже дека жените 50+ не се за „фрлање“ (ФОТО)

22 октомври, 2020
7e6e8b07-1812-4943-a5b2-99e4dfb0fb59

Секогаш кога Брук Шилдс ја покажува својата фигура во бикини на Инстаграм, нејзините обожаватели дивеат.

Но, 55-годишната актерка и модел откри како ѝ требало самодоверба за да го покаже своето тело во бикини во педесеттите години.

„Носев големи костими за капење што требаше да имаат што повеќе ткаенина“, изјави Шилдс за „People“. “Моите ќерки ми рекоа дека е смешно. Тоа некако беше како да сум се видела со своите очи и едноставно криев работи како мојот задник. Работи на кои никогаш не би се фокусирала во животот. Да имаш 55 и да кажеш, почекај малку, жените во педесеттите години сè уште не се готови“.

„Ако сте на таа возраст, особено ако сте актерка, тоа е исто како да сте имале кариера за да можете да се опуштите, но мислам дека само што започнав“, додаде таа

Таа вели дека не размислувала премногу за нејзиното тело додека растела: „Беше скоро како да не знаев дека постои“.

Таа вели дека за време на нејзината манекенска кариера најмногу ги красела кориците каде што било важно како изгледа нејзиното лице, додека не размислувала премногу за своето тело. Но, со помош на децата и нејзиниот тренер, таа се вљуби во своето тело и не се двоуми да го покаже тоа.

“Никогаш не сум била слаба. Отсекогаш сум била спортски човек, што значи дека не се вклопуваа и големините на примерокот”, објасни таа. „Моите ќерки ми велат дека сум заоблена… Ги гледам како го усвојуваат тоа и учам од нив“.

https://www.instagram.com/p/CAqMUb5nehc/?utm_source=ig_embed

Секако, редовно работи на своето тело. “Слушајте, јас работам напорно на тоа секој ден. Вежбав секој ден ова лето”, рече таа.

https://www.instagram.com/p/B6rOA7tADF5/?utm_source=ig_embed

“Некако ја заработив мојата самодоверба. Но, кога позирам, сепак ќе обрнам внимание на прав агол и осветлување”.