Цеца била маѓепсана од овој маж, се заљубила штом и пришол

30 април, 2020
Naslovna

Љубовната приказна на Светлана Цеца Ражнатовиќ, пред тоа  Величковиќ и на Жељко Ражнатовиќ Аркан започна во 1993 година во ресторан. Меѓутоа, кога се вериле и планирале свадба, таа отишла кај нејзините родители и им ја кажала нејзината одлука. Многумина не знаат каде Цеца за прв пат го видела Жељко.

“Бев во Германија и на бензинската пумпа и купив Плејбој каде што го видов човекот од мојот живот. Влегов во интервју со Жељко Ражнатовиќ. Не разбрав што пишува, јас само погледнав во неговата фотографија затоа што навистина ми се допадна. Човекот беше многу мажествен и најзгоден што некогаш сум го видела во животот. Мислев: „Тој е тој Аркан!“ Единствената работа за која размислував беше како посакував да сум жена на таков човек “, рече Цеца во една пригода. Судниот момент помеѓу Цеца и Аркан се случи на 2 ноември 1993 година во хотелот Интерконтинетал. Цеца беше жената што Ражнатовиќ се за заљуби на прв поглед.

“Тогаш дојде повик од менаџерот Банет Стојановиќ заедно да одиме со Џеј и Оливер Мандиќ до Ердут. За време на смотрата седевме и чекавме да започне . Јас го снимив на сто метри.

“Какво маче! Кој е овој човек? Брука е како изгледа!” Човекот едноставно не се шегуваше

„Дали сте нормални? Тоа е командант“ Кога нè запозна Оливер, Жељко рече: „Дали сте таа ѕвезда што редовно јашишам? Бев трауматизирана, исплашена. Јас шепотев“, рече Цеца.

“Го викав Буцко, тој ме нарече Цецко. Тој ми понуди сигурност како што сакаат жените. Тој се фалеше дека го фатив на слатко, затоа што му купував чоколадо. Не, Аркан мене ми купуваше чоколадо. Јас прва го бакнав! Аркан е строг, но само во војската. Тој е сосема различен човек во неговиот приватен живот, тој е многу добар “, рече Цеца, која на почетокот не мораше да им кажува на родителите со кого е во врска.

„Им кажав дека ќе се омажам за Жељко. Мајка ми ми рече:„ Сашиќ? Прекрасно. Тој е одличен човек. Татко ми во тоа не се мешаше. Само ме погледна и ми рече: “А Шашиќ?” А јас му реков : “Каков Шашиќ, јас се мажам за Жељко Ражнатович Аркан”. За малку ќе паднеа кога им соопштив. Можеби слушнале нешто порано, но се надеваа дека ќе ми помине. Тогаш татко ми стана сериозен: “Ако го направите ова, ќе се откажам од тебе!” Знаев дека само ме исплаши. „Сите може да се убиете. Јас ќе се омажам за него затоа што го обожавам“, им реков. И, кога Жељко првпат дојде кај нас, сè одеше како рецепт “, порача еднаш најпопуларната пејачка во овој регион.

Пред свадбата, Аркан мораше да го добие благословот од Црквата за брак, бидејќи тој беше 21 година постар од Цеца и зад себе имаше три брака. Тие се венчаа на 19 февруари, а известувачите на Њујорк Тајмс ја снимаа нивната венчавка. Фолк ѕвездата во бракот со Аркан доби две деца, ќерката Анастасија и синот Вељко.