Цеца Ражнатовиќ покажа како изгледала на 9 години: Еден детал ги разнежни сите

17 мај, 2020
ceca

Популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ (46) покажа како изгледала кога имала 9 години, а еден детал особено ја изненади јавноста.

На Инстаграм, Ражнатовиќ евоцирала спомен од детството и стори споделила кадар создаден пред 37 години, која ги воодушеви нејзините фанови.

Она што е интересно е дека фолк sвездата, пред скоро четири децении, во голема мера владеела на сцената, па дури и тогаш таа држела микрофон во рацете и пеела. Таа е во бела блуза и има кратка коса, а оваа снимка предизвика воодушевување кај нејзините фанови.

– Јас на 9 години – напиша Ражнатовиќ.

Цеца го слави својот 47-ти роденден за помалку од еден месец, на 14 јуни, а нејзината снаа Богдана Ражнатовиќ е во 90-тиот месец од  бременоста, а крајниот термин е на 10 јуни.

Наследникот на Велjко, како што е познато, ќе го носи името Желjко, по неговиот починат дедо, Желjко Ражнатовиќ Аркан.

Погледнете како изгледала Цеца на 9 години: