Чендлер од „Friends“ ѝ давал по 4.000 долари на бремена жена за да му донесе дрога: „Не знаев што ќе најдам“

7 декември, 2020
profimedia-0029665988-830x0

Ѕвездата на серијата „Friends“ помина низ вистински пекол во 2011 година, а сега неговата поранешна девојка откри сѐ што мораше да прави за него

Поранешната девојка на актерот Метју Пери (51), кој се прослави со улогата на Чендлер Бинг во серијата „Friends“, Кети Едвардс тврди дека холивудскиот шармер бил толку зависен од дрога, што таа му носела кокаин, хероин и крек во 5-тиот месец од бременоста во замена за пари.

Имено, актерот беше во таков проблем пред скоро 10 години, што конзумираше разни алкохолни материи секој ден и ѝ велеше на својата пријателка дека „никој нема да запре бремена девојка и да не се грижи“.

Кејти Едвардс, која остана пријателка со Метју, откако имаа кратка врска во раните 2000-ти, за странските медиуми изјави дека Пери се борел со зависности со децении и дека во 2011 година го достигнал дното на својот живот, додавајќи:

– Бев бремена 5 месеци кога му купив разни работи. Пери ќе се договори да ја купи дрогата, а јас ќе ја земев на локацијата. Ќе ја отворевме вреќата, понекогаш тоа беа апчиња, кокаин, понекогаш хероин и крек, никогаш не би знаела што ќе најдам – ​​започна таа.

Едвардс тврди дека навистина сакала да му помогне на актерот и да се сретне со дилерите за да го спречи Метју да лута сам по улиците и да набавува дрога, за да не биде фатен од полицијата или папараците.

– Се сеќавам на тоа и мислам. Каков пријател сум јас? Но, јас сакав да му помогнам. Постојано ме тераше да се чувствувам виновна и велеше „ако не ми донесеш, ќе одам сам на улица и ќе ја земам“ – ѝ велеше тој.

– Не, не, не, ќе го сторам тоа за тебе, му реков, бидејќи не сакав да вози во таква состојба и да шета сам по улиците. Беше чудно. Нашата врска стана токсична, не можев да го одбијам – додаде таа.

Пери ѝ плаќал на пријателката да му донесе дрога на неговата адреса.

– Јас ги заработив сите тие пари. Сè што требаше да направам е да возам, да ја земам дрогата и да му ја однесам. Понекогаш три пати на ден, заработував 3.000 или 4.000 долари на ден. Постојано велеше дека парите не се проблем – додаде Кејти.

Таа откри дека му носела и дрога на снимањето на шоуто „Mr Sunshine“.

– Се сеќавам дека одев на „Paramount“ до портата и ја носев дрогата до приколката, а тој не можеше да измами никого, беше очигледно дека е зависник. Шоуто беше откажано по првата сезона. Секогаш се прашував како некој може да го консумира сето тоа и да не умре – рече Едвардс.

Таа додаде дека сè било толку страшно што еднаш актерот случајно ги залепил рацете со супер лепак за нозете додека бил надуван. Пери е трезен и чист веќе некое време, а неодамна ја запроси својата девојка Моли Хурвиц, па фановите се надеваат дека ќе се сврти кон нови навики и нов, поздрав начин на живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris