Црта на тело и фармерки: Погледнете ја во необичната уметност на девојка од Јордан

20 мај, 2020
Насловна

Талентираната уметничка од Jордан го претвори поминувањето на делови од телото во еден вид уметност, подигнувајќи ја на едно сосема поинакво ниво. Нејзините цртежи не личат на детски скици, туку како ремек-дела.

Нејзиното име е Ранда Хададин, а потеклото е руско и јорданско. На својот профил на Инстаграм, Ранда објавува дела што ги нацртала на сопствените и тупаниците на рацете и на другите луѓе, рацете, бутовите, зглобовите, фармерките и другите предмети …

Таа по професија е архитект, а во моментов живее и работи во Дубаи.

Погледнете ја нејзината работа, и напишете ни ги во коментарите што мислите за овој необичен потфат …

https://www.instagram.com/p/B0vvQ38ou1p/?utm_source=ig_web_copy_link