Дали се сеќавате на детето од Е.Т. Вака изгледа денес, а гледачите се изненадија кога сфатија каде го виделе!

22 октомври, 2020
et

49-годишниот Хенри Томас се прослави како 11-годишник во култниот филм „Вонземјанскиот ЕТ“, а гледачите беа изненадени кога дознаа дека тој глуми во популарните хорор серии „Страшилото на Хил Хаус“ и „Страшилото на Бли“.

Актерот остана верен на истиот жанр, па повторно ја одигра главната улога во приказната за натприродното. На Хенри му беше дадена можност да го покаже својот талент уште во раното детство, во филмот на познатиот режисер Стивен Спилберг кој беше номиниран за девет Оскари и освои четири. Заплетот се врти околу 10-годишното момче Елиот, кој станува пријател со вонземјанин напуштен на Земјата.

Пред две години, Хенри се појави во хорор серијата на Нетфликс и одигра една од главните улоги, онаа на Хју Крејн чија сопруга полудува кога ќе се преселат во нов дом со четири деца, каде ги пречекуваат духови.

Томас се појавува и во новата хорор серија „The Haunting of Bly Manor“ создадена од истиот тим на продукција за Нетфликс и првата епизода се емитуваше на 7 октомври 2020 година. Претставата на Хенри Вингрев е како тој е чичко на две деца што живее во куќа на духови и ангажира дадилка Бли кој се грижи за својот внук и внука затоа што мора да работи во Лондон.

Гледачите на обете серии беа изненадени кога дознаа дека актерот, кој го отелотворува малиот Елиот, е еден од главните ликови. „Многу сум горд на себе што го препознав“, „Само што сфатив дека тоа е Хенри Томас од култниот„ ЕТ “. Ова беше многу посебен ден“, „Се чувствувам старо. “Времето лета “, коментираат тие на Твитер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum