Децата најмногу патат: На Клуни не може да им помогне ни брачен советник

1 октомври, 2020
profimedia-0400741484


Дека нивниот брак е пред развод, известуваа странските медиуми веќе подолго време, сепак, холивудскиот заводник, 59-годишниот Џорџ Клуни и неговата сопруга, 42-годишната адвокатка Амал Аламудин, сè уште одбиваат да ги коментираат ваквите гласини. Но, истото не спречува разни анонимни извори, наводно блиски до парот, кои постојано откриваат нови детали за нивната, како што тврдат, разнишана врска.

George Clooney


Едно од најновите тврдења е тоа на списанието Нова идеја, кое ги става нивните тригодишни близнаци Ела и Александар во фокусот на лошата врска меѓу сопружниците, станаа толку лоши што одењето кај брачен советник повеќе не им помага.

george clooney amal


За време на една од терапиите, Амал не можеше да не го ислуша Џорџ, скокна, го нападна дека никогаш не ја слушал, а потоа луто ја напуштил просторијата. Тоа беше капка што се прелеа “, изјави неименуван извор за странски таблоид, објаснувајќи дека парот во моментов оди на терапија, бидејќи не можат да се договорат за тоа каде нивните деца ќе одат на училиште.