Дејвид ја напушта Викторија поради нејзиниот проблем со алкохолот?!

2 октомври, 2020
бекамови

Дали се ближи крајот?

Бракот на поранешната Спајсица и моден дизајнер, 46-годишната Викторија Бекам и една година помладата поранешна фудбалска везда, Дејвид Бекам, многупати бил ‘разнишан’ и бил во криза, најмногу поради неговите наводни измами. Но, пред една година, објавена е бомбастична приказна дека Бекамови овој пат биле во криза поради Викторија, која има проблем со алкохолот. Дејвид тогаш наводно и се заканувал дека ќе оди со децата во Мајами и ќе ја остави сама додека не биде ‘исчистена од алкохол и собрана’. Во меѓувреме, се случи пандемија и економска криза што ја погоди модната империја на Викторија, предизвикувајќи таа да акумулира долгови. Но, дали сето тоа ја натера да се опие или целата приказна беше преполнета и неоснована?

Викторија, наводно, направила „хаос“ на модната недела во Лондон пред една година и јавно го обвини сопругот дека ја изневерувал. Кога стигнаа дома, Давид и рече дека  ќе почне да ја губи контролата врз нејзиниот живот и се закануваше дека ќе оди со децата во Мајами се додека не се отрезни и стапи на вистинскиот пат. Викторија плачела и го молела да не го прави тоа, открил извор близок до Бекамови во тоа време. Она што е сомнително во приказната е дека Дејвид и Викторија на фотографиите направени на Модната недела беа насмеани и среќни, а никој не забележа дека е пијана и е надвор од контрола.

Нејзиниот портпарол тогаш ја прогласи приказната за лажна, а во годината што измина не сме биле сведоци на ниту еден пијан инцидент од Викторија што би покажал дека има проблем со алкохол. Сопругот и таа се уште се во брак и редовно објавуваат заеднички среќни фотографии на социјалните мрежи, а наскоро ќе ја слават венчавката на нивниот најстар син, 21-годишниот Бруклин.